Jak moc jsou nebezpečné podezřelé útvary v tlamě?

Vážení milovníci psů a koček,

nádorovým onemocněním našich zvířat se nikdy nemůžeme 100% vyhnout. Tumory dutiny ústní patří k nejnebezpečnějším nádorům, protože postihují hlavu a diagnostika a zejména terapie je složitá.

Přesto jsem si jistý, že právě sám chovatel má největší podíl na včasném odhalení takového onemocnění a bezesporu také i na jeho vyléčení.

Často si kladu otázku:

Proč by se chovatelé zvířat měli dozvídat o těchto nemocích teprve, až nastanou, když prevencí, kterou je znalost jejich včasného odhalení, je možné zahájit včasnou a úspěšnou terapii?

O prevenci očkování každý chovatel moc dobře ví a hlídá si ji.

Proč by tomu měl být jinak u nádorových onemocnění?

Chovatelé takto nemocného zvířete se často ocitají v propasti beznaděje a netuší, co si počít a jestli mají dostatek správných informací. Mnozí shánějí informace jednoduše prostřednictvím internetu.

Vím, že budu teď mluvit i proti vlastnímu počínání, protože sám na internet píšu, ale mnoho takto narychlo vyhledaných řešení na internetu je matoucích a kolikrát nezaručujících pravdivost. 

Majitelům nemocného zvířete nakonec nezbývá, než buď přijmout rozhodnutí svého veterináře, nebo konzultovat stav s více veterináři. To ale vyžaduje mnoho času a úsilí majitele, protože musí znovu absolvovat objednání, čekání a opětovné vyšetření. Navíc čas v případě nádoru tlamy hraje důležitou roli. Je to ale určitě doporučené, protože názor jednoho lékaře nemusí být ten nejvhodnější pro optimální vyřešení stavu pacienta.

Částečným řešením, kde hledat pomoc, mohou být informace, ve kterých formou laického jazyka objasňuji, jak postupovat při nálezu podivných útvarů v tlamě a co v rámci prevence vzniku nádoru v tlamě je možné provádět. Tyto poznatky jsou podloženy současnými odbornými veterinárními publikacemi a onkologickými semináři.

Stáhněte si knihu – Jak moc jsou nebezpečné podezřelé útvary v tlamě? Stažením této knihy se stanete držitelem všech nových informací k této problematice, které budu aktualizovat.

V knížce se dozvíte:

 • jakých útvarů v tlamě si všímat
 • jaká lokalizace tumoru v tlamě je nejhorší
 • jak můžete odhalit nebezpečné nádory v oblasti tlamy včas, jakými příznaky se takové onemocnění hlásí
 • jak nebezpečná je recidiva těchto tumorů pouze po chirurgickém zákroku
 • jak je důležité nechat odborně odstraňovat zubní kámen

Instrukce, které se zde dočtete, Vám přinesou návod, čeho si všímat, aby Vám neunikl tumor v tlamě Vašeho zvířecího kamaráda. Budete vědět, co dělat a kam se obrátit, když chcete zvířeti skutečně pomoct.

Cena této knihy je 72,- Kč.

Přeji Vám a Vašim čtyřnohým přátelům hodně zdraví.

Pokud se Vám článek líbil a něco Vám i přinesl, sdílejte dole na facebooku přes modrou ikonku – Sdílet, nebo klikněte – To se mi líbí.

Díky

MVDr. Jan Hnulík

Tagy:
Jan Hnulík
Jsem veterinární lékař a řadu let se věnuji ultrazvukovému vyšetření psů a koček. Současně mou vášní je mikroskopické hodnocení buněk odebraných z povrchových nádorů aspirační biopsií, tedy pouhým vpichem. Bohužel, jak v populaci lidí, tak v populaci psů i koček, rapidně roste četnost nádorových onemocnění. Proto pomáhám lidem získat základní přehled o těchto nemocech, aby bylo možné nádorová onemocnění diagnostikovat v nejčasnějších stádiích a tak umožnit svým čtyřnohým přátelům co nejefektivnější léčbu a potažmo i chovatelům co nejekonomičtější cestu, jak se s těmito nemocemi vypořádat. Kdo jiný má totiž hlavní zásluhu na tom odhalit nebezpečný tumor včas, než sami všímaví chovatelé? Více o mě si přečtěte zde >>
Komentáře
 • 3 VĚCI, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT, ABYSTE VČAS ROZPOZNALI NÁDOR V OKOLÍ KONEČNÍKU
 • KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ A DOZVÍTE O E-BOOKU VÍC

 • 10 + 2 KLINICKÉ PŘÍZNAKY, KTERÉ MOHOU UKÁZAT NA NÁDOROVÉ ONEMOCNĚNÍ DUTINY ÚSTNÍ A NOSU
 • JAK MOC JSOU NEBEZPEČNÉ PODIVNÉ ÚTVARY V TLAMĚ
  • Objevili jste v tlamě Vašeho zvířete, ať jde o psa nebo kočku, divné útvary?

   

  • Nevíte co to je? 

   

  • Máte z nádoru strach?

   

  • Prevence v podobě včasného záchytu je daleko účinnější a levnější, než terapie zanedbaného tumoru

   

   

   

   

 • Jestli Vás onkologická témata u zvířat zajímají, sledujte je i na facebooku