Chrobák roháč na tripu – úvod

Záměrem této cesty je ukázat lidem s handicapem cestu k aktivnímu způsobu života.

Myslím, že hlavní věcí při volbě aktivního způsobu života je stanovovat si třeba i malé cíle a snažit se jich dosáhnout. Je ale také dobré se neupínat na jediný vrchol  a nesnažit se urputně zdolat a nehroutit se, když to nevyjde.

Má-li člověk řadu malých cílů, má možnost si na jednotlivých cestách k nim odpočinout tím, že zkrátka přepne na zdolání jiného vysněného plánu.

Já osobně  mám představu, co chci dokázat v práci a také,  co chci dokázat v boji s mojí nemocí a co ve sportovní  rovině. Vše se vzájemně kloubí a tak mohu při zdolávání jedné věci, které mám už  dost, přesednout na zdolávání jiného vytyčiného cíle. Bonusem je pak vědomí, že mohu ostatním pomoci. Ať už svou prací,  za kterou pochopitelně mám i finanční ohodnocení, tak i inspirací pro ostatní, třeba handicapované lidi.

Celý článek jsem rozdělil do tří částí a bude o tom, čeho lze dosáhnout, když se člověk spojí s těmi správnými lidmi, kteří jsou ochotni pomoci a když člověk opravdu chce.

1. část je pro inspiraci, jakou cestou jsem šel já, když jsem chtěl i přes handicap jezdit na kole.

2. část je o tréningu a o nezbytných úsecích frustrace i osobních rekordů.

3. část je o cestě po Dunajské cyklotrase.

Jan Hnulík
Jsem veterinární lékař a řadu let se věnuji ultrazvukovému vyšetření psů a koček. Současně mou vášní je mikroskopické hodnocení buněk odebraných z povrchových nádorů aspirační biopsií, tedy pouhým vpichem. Bohužel, jak v populaci lidí, tak v populaci psů i koček, rapidně roste četnost nádorových onemocnění. Proto pomáhám lidem získat základní přehled o těchto nemocech, aby bylo možné nádorová onemocnění diagnostikovat v nejčasnějších stádiích a tak umožnit svým čtyřnohým přátelům co nejefektivnější léčbu a potažmo i chovatelům co nejekonomičtější cestu, jak se s těmito nemocemi vypořádat. Kdo jiný má totiž hlavní zásluhu na tom odhalit nebezpečný tumor včas, než sami všímaví chovatelé? Více o mě si přečtěte zde >>
Komentáře
 • 3 VĚCI, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT, ABYSTE VČAS ROZPOZNALI NÁDOR V OKOLÍ KONEČNÍKU
 • KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ A DOZVÍTE O E-BOOKU VÍC

 • 10 + 2 KLINICKÉ PŘÍZNAKY, KTERÉ MOHOU UKÁZAT NA NÁDOROVÉ ONEMOCNĚNÍ DUTINY ÚSTNÍ A NOSU
 • JAK MOC JSOU NEBEZPEČNÉ PODIVNÉ ÚTVARY V TLAMĚ
  • Objevili jste v tlamě Vašeho zvířete, ať jde o psa nebo kočku, divné útvary?

   

  • Nevíte co to je? 

   

  • Máte z nádoru strach?

   

  • Prevence v podobě včasného záchytu je daleko účinnější a levnější, než terapie zanedbaného tumoru

   

   

   

   

 • Jestli Vás onkologická témata u zvířat zajímají, sledujte je i na facebooku